GMINNY CZWÓRBÓJ LEKKOATLETYCZNY SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

W dniu 5. 05. 2023 na stadionie K. S.” Raba” w Dobczycach odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci Czwórbój Lekkoatletyczny. W zawodach brały udział 4 szkoły: SP nr 1 Dobczyce, SP nr 2 Dobczyce, SP Brzączowice oraz SP Kornatka. Zawodnicy startowali w konkurencjach biegowych oraz w rzucie piłeczką palantową. Zdobyte przez nich punkty wpłynęły na wynik ogólny drużyny oraz na swój indywidualny. Naszą szkołę reprezentowali: Tymoteusz Bednarz, kl. 5a, Jakub Jamka, kl. 6a, Kacper Małek, kl. 6a, Karol Sikora, kl. 6b, Maciej Szot, kl. 5a, Maciej Wiekierak, kl. 6a, Lena Kołodziej, kl. 5a, Sara Łapa, kl. 6b, Paulina Nykiel, kl. 6b, Justyna Sikora, kl. 6b, Amelia Ścibor, kl. 5a, Jagoda Wrona, kl. 5a. Dziewczęta drużynowo zajęły miejsce IV, a chłopcy miejsce I i awans do powiatu. Na szczególne wyróżnienie zasługują : Paulina Nykiel, kl. 6b i Maciej Wiekierak, kl. 6a, którzy indywidualnie zdobyli najwięcej punktów zajmując tym samym I miejsca oraz Karol Sikora, kl. 6b, który zajął miejsce III. Opiekunami drużyn były: p. Urszula Ciapa oraz p. Agnieszka Kołodziejczyk. Gratulujemy wszyskim zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów sportowych. W czasie zawodów rozdano dzieciom ulotki promujące zdrowy styl życia bez używek i nałogów w ramach akcji ” Zachowaj Trzeźwy Umysł”.Nagrody w postaci medali i pucharów ufundował Burmistrz Gminy i Miasta Dobczyce pan Tomasz Suś. Serdecznie dziękujemy gospodarzom KS” Raba” za udostępnienie obiektu.