PROJEKT: ,,Laboratoria przyszłości w praktyce”

#laboratoriaprzyszłości

Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymały wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży. Zakupiono następujące urządzenia i sprzęty:

 • Skaner 3d
 • Filamenty (akcesoria do drukarki 3D)
 • Mikroskop z kamerą i wyświetlaczem
 • Stolik meblowy-uczniowski
 • Stolik meblowy-duży
 • Taboret
 • Mikroporty na scenę
 • Aparat fotograficzny z akcesoriami
 • Drukarka 3D
 • Akcesoria do drukarki 3D (części zapasowe)
 • Laptop (akcesoria do drukarki 3D)

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwolą uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki, przyrody, biologii i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

U. R.

Integracja klasy z drukiem w tle

Długopis 3D to urządzenie, które pozwala na tworzenie rysunków i przedmiotów w trzech wymiarach. Pracując z długopisem uczniowie uczą się koncentracji, cierpliwości oraz ćwiczą umiejętności manualne. Dzisiaj na godzinie wychowawczej integracja zespołu klasy 4b polegała na wspólnej pracy, pogadankach, rozmowach, a jednocześnie pracy z długopisem 3D. Jak zwykle, niezawodne okazały się stoły z elektrycznymi listwami zakupione z projektu ”Laboratoria przyszłości”.

U. R.

……………………………………………………………………………………………………………………………….

Uczniowie pracują na drukarce 3D

……………………………………………………………………………………………………………………………….

#LaboratoriaPrzyszłości

28 listopada w ramach Laboratoriów Przyszłości nasi młodzi informatycy postanowili samodzielnie uruchomić drukarkę 3D. Założyli filament do druku i bez dodatkowego szkolenia z wzajemnym wsparciem uzyskali efekt. Brawo chłopaki! Zajęcia z drukarką są dla uczniów ciekawe, angażują oraz sprzyjają odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. U. R.

………………………………………………………………………………………………………………………………

21 listopada powstał kolejny model druku wykonanego przez naszą drukarkę 3D. Jest to uchwyt do mydelniczki szkolnej. Zaprojektował go Szymon Polak z klasy 8a.

uchwyt do mydelniczki szkolnej

……………………………………………………………………………………………………………………………….

Kolejny raz uczniowie udowadniają, że drukarka 3D jest już na stałe wpisana w ich edukację.
W tym tygodniu uczeń Szymon Polak z 8a wydrukował niezbędny element do odkurzacza szkolnego. Ogromna satysfakcja, że można w ten sposób przyczynić się dla dobra szkoły, a zarazem rozwijać swoje pasje i zainteresowania na lekcjach informatyki.
U. R.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..