Miasteczko Ruchu Drogowego

“Tylko ci, którzy nauczyli się potęgi szczerego i bezinteresownego wkładu w życie innych, doświadczają największej radości życia – prawdziwego poczucia spełnienia.”

– Anthony Robbins

14 września odbył się w naszej szkole egzamin praktyczny na kartę rowerową dla uczniów, którzy nie mogli przystąpić do niego z przyczyn osobistych. Egzamin miał miejsce już na naszym Miasteczku Ruchu Drogowego. Stało się to za sprawą Rady Rodziców i ludzi dobrej woli. Dzięki tak wspaniałej inicjatywie nasi uczniowie będą mieli możliwość nauki jazdy na rowerze, ćwiczeń praktycznych oraz utrwalania znajomości zasad dotyczących ruchu drogowego.                              

Miasteczko jest niezbędnym elementem w edukacji dzieci i młodzieży. Wychowanie komunikacyjne pojawia się już w przedszkolu i klasach młodszych. 13 września przedstawiciel Rady Rodziców, nauczyciele, wolontariusze naszej szkoły oraz rodzice chętnie pomagali w godzinach popołudniowych w złożeniu  miasteczka w całość.

Serdecznie dziękujemy również osobom prywatnym, instytucjom i firmom, bez których starania o miasteczko trwałyby o wiele dłużej.

Ogromną pomoc okazały nam:

– Firma Handlowa Bogdan Michalik MM LEDER

– Gminna Spółdzielnia ,,Samopomoc Chłopska”

– państwo Jakubowscy (Sieraków)

– ,,Sonalmed”

– BMS-G SP.Z.O.O

– Market Budowlany ,,DOMO”

– TRANS-SZYM-BET SZ. Masełko

-Plata Wytwórnia zniczy i świec S.J.

– Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe JAN BURKAT SP. Z.O.O. Dobczyce

-osoby prywatne oraz Rada Rodziców: zbiórka makulatury, akcja ,,Znicz’’, Kiermasz Wielkanocny (pomoc wolontariuszy i nauczycieli).

                                                   Serdecznie dziękujemy      

                                                                                Społeczność szkolna

Tekst: U. Rokosz