#RazemdlaMarysi

#RazemdlaMarysi Nasza szkoła przyłączyła się do zorganizowania akcji ,,Serducho dla Marysi” w ramach kampanii ,,100 dni dla Marysi”. Walczymy o życie chorej na SMA 12-miesięcznej Marysi z małopolskiej gminy Raciechowice. Żeby uratować Marysię potrzeba 8 mln złotych na terapię genową lekiem Zolgensma. Stan choroby jest u Marysi zaawansowany, im szybciej dostanie lek tym lepiej. Trwa wyścig z czasem. Stowarzyszenie Hospicjum z Wiśniowej poprosiło o utworzenie z uczniów, wolontariuszy oraz całych klas serce i zdjęcie zrobione z góry tak, by było widać kształt utworzonej figury. Zdjęcie może być wykonane w dowolny sposób. W związku z tym uczniowie i nauczyciele naszej szkoły zeszli do sali gimnastycznej w czwartek 23 stycznia, o godz. 10.00, gdzie zostało wykonane zdjęcie. Z przesłanych zdjęć zostanie wykonana grafika ogromnego serca, które pomoże w kampanii pomocowej. Opiekunowie wolontariatu: B. Małota, U.Rokosz Bardzo dziękujemy p. Joannie Taladze z Biura Promocji Urzędu Gminy i Miasta Dobczyce oraz p. Marcinowi Podmokłemu w zorganizowaniu akcji.