Małopolskie Zawody Pierwszej Pomocy

06.06.2019r. uczniowie z naszej Szkoły stanęli na podium wzorganizowanych po raz drugi Mistrzostwach Małych Ratowników przez Krakowskie Pogotowie Ratunkowe.

III miejsce i puchar Dyrektora Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego zdobył zespół  w składzie: Anna Suchta 6a, Alicja Ciętak 6a, Martyna Sikora 6a.

Finał konkursu rozegrany został 6 czerwca podczas Dnia Otwartego Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. W zawodach brały udział 3 zespoły z naszej Szkoły, które wyłonione zostały w pierwszym etapie konkursu po zaprezentowaniu zdjęć na temat: „AED ratuje życie”. Zawody zorganizowane zostały na wzór profesjonalnych mistrzostw w ratownictwie medycznym i składały się z  części teoretycznej w postaci testu oraz kilku zadań praktycznych z wykorzystaniem, m.in. manekinów szkoleniowych oraz AED. Mistrzostwa Małych Ratowników to konkurs, w którym uczniowie klas 6, 7, 8 z różnych szkół podstawowych województwa małopolskiego mieli okazję sprawdzenia swojej wiedzy oraz umiejętności praktycznych z zakresu pierwszej pomocy.

Czekając na wyniki konkursu uczestnicy zapoznali się z najnowocześniejszym sprzętem ratowniczym, zwiedzili specjalistyczne ambulanse,a także elektroniczny system zarządzenia karetkami w Małopolsce. Była też okazja, aby poznać historię pierwszego pogotowia ratunkowego w Polsce, które tego dnia obchodziło 128 rocznicę powstania. Na koniec zawodnicy, laureaci wraz z opiekunami i organizatorami zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia na tle w pełni wyposażonych ambulansów Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego w Krakowie.

Laureatom gratulujemy i życzymy  dalszych sukcesów.