Dzieci dzieciom

Dzieci –  Dzieciom

Grudzień to czas mikołajek, radosnego obdarowywania się upominkami  i oczekiwania na Boże Narodzenie. Atmosfera przedświąteczna wyzwala drzemiące w ludziach pokłady dobra i wrażliwości. Także my – uczniowie z Samorządu Szkolnego i grupy wolontariatu przygotowaliśmy niecodzienny upominek dla wspaniałych gości – podopiecznych Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci w Krakowie. To już po raz piąty Szkoła Podstawowa Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego zorganizowała niespodziankę dla małych pacjentów. 9 grudnia około 20-osobową grupą wraz z opiekunami udaliśmy się do wielickiego Kampusu ze świątecznym przedstawieniem. Nieuleczalnie i przewlekle chore dzieci wraz ze swoimi rodzinami obejrzały występ.
Na scenie, wśród świątecznych dekoracji niecierpliwie na nadejście Mikołaja oczekiwały baśniowe postacie. Bez trudu można było rozpoznać baletnicę, czarownicę, Kopciuszka, Indianina, pirata, krasnoludki i królewny. Pięknie przebrani stworzyliśmy barwne widowisko pełne humoru i ciepła. Podarowaliśmy dzieciom cząstkę siebie – szczyptę talentu, kosz pomysłów, trochę czasu i … serce.

Dla nas, młodych, energicznych, ale przede wszystkim zdrowych było to naprawdę wzruszające przeżycie. Dzieci na co dzień przywiązane do szpitalnych sal i łóżek, wózków inwalidzkich i kroplówek tego zimowego poranka  spontanicznie reagowały na występ, beztrosko  klaskały, śmiały się i na miarę swoich możliwości tańczyły w rytm śpiewanych przez nas piosenek. Na chwilę zapominając o smutnej codzienności, oczekiwały na przyjście Mikołaja.

Oby miał dla nich najcenniejszy dar – życie.

Magdalena Baran kl. VI b

.