WIOSENNE ZMAGANIA PRZY SZACHOWNICY

WIOSENNE  ZMAGANIA PRZY SZACHOWNICY

Drużynowe Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych klas I-III przeszły do historii. Kamil, Hubert, Maks oraz Gabrysia dali z siebie wszystko i pokazali, że Dobczyce szachami stoją zajmując dobre czwarte miejsce. Ustąpili miejsca na podium kolegom ze Staniątek, Chrzanowa oraz Bełchatowa. Gratulujemy zwycięzcom. Okazaliście się lepsi i pokazaliście  na co was stać. Nasi szachiści udowodnili, że są świetną drużyną, co przełożyło się też na indywidualnie wyniki. Kamil na pierwszej szachownicy zajął  8  miejsce, Hubert na drugiej 3 miejsce, Maks na trzeciej 2 miejsce a Gabrysia na czwartej 6 miejsce. Zdobyli dla swojej „podstawówki” nie tylko puchar i prestiż, ale nagrody, które będą służyć szkole i jej uczniom. Należy podkreślić, że reprezentanci Baczyńskiego zostawili w tyle piętnaście innych zespołów z całej Polski, co pokazało, że praca trenerów i ludzi, którzy wspierają dobczyckie szachy ma sens i przynosi efekty. Jesteście wszyscy świetni.

Po sukcesie w Poroninie nadszedł czas na wyjazd do odległej Jasionki.

Wyjazd reprezentantów SP im. K. K. Baczyńskiego na I Międzynarodowy Kongres Edukacyjny IT i SZACHY można uznać za bardzo udany. Uczniowie pokazali, że szachy to ich pasja, którą przekuwają dzięki ciężkiej codziennej pracy na sukcesy sportowe. Szkoła podstawowa nr 1 była reprezentowana przez pięć czteroosobowych drużyn. Ogółem w turnieju wzięło 161 drużyn z całej Polski, które rozegrały ze sobą po 7 partii na dystansie dwa razy po piętnaście minut.

W grupie klas IV do VI byliśmy reprezentowani przez jeden zespół, który zajął dobre 9 miejsce w składzie:
1. Szlósarczyk Hubert
2. Maniecki Michał
3. Mikołajski Marcin
4. Górnisiewicz Natalia
Hubert zajął 6 miejsce na pierwszej szachownicy a Natalia 9 na czwartej.

W grupie klas I do III Dobczyce był reprezentowane przez 4 zespoły.

Pierwsze miejsce zdobywając komplet punktów zajęła drużyna, w której skład wchodzili:
1. Pawłowski Kamil
2. Spytek Hubert
3. Nowakowski Maksymilian
4. Górnisiewicz Gabriela

Warto podkreślić świetny występ Maksa, który zdobył pierwsze miejsce w klasyfikacji indywidualnej oraz pierwsze na 3 szachownicy. Kamil zdobył 7 miejsce w klasyfikacji indywidualnej oraz 2 na pierwszej desce. To naprawdę dobry wynik biorąc pod uwagę klasę przeciwników, z którymi się musiał zmierzyć. Hubert uplasował się na 13 miejscu w klasyfikacji indywidualnej i na 4 miejscu na drugiej szachownicy i Gabrysia 25 w klasyfikacji generalnej i 6 na czwartej szachownicy.