106 rocznica Odzyskania Niepodległości Polski

„Ważne rzeczy, mój bracie! Wojna tuż nad nami! Wojna o Polskę! Bracie! Będziem Polakami!” Adam Mickiewicz, „Pan Tadeusz”. Klasy 6a i 6b przypomniały nam dzisiaj ważne dla Polski wydarzenia, dzięki którym 106 lat temu odzyskaliśmy wolność. Słowem, piosenką i udziałem w żywej lekcji historii uczciliśmy kolejną rocznicę odzyskania niepodległości.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek był idealną okazją do zmierzenia się z kolejnym wyzwaniem Zosi! Klasa 2c przeniosła się w świat bajek poznając klasykę baśni dziecięcej, rozwiązując łamigłówki i tworząc bajkowe drzewka szczęścia. To już trzecia odznaka na naszych kartach postępów i z niecierpliwością czekamy na kolejne zadania w ramach ogólnopolskiego projektu STEAM Zakodowana Kraina Przygód Zosi.

„Czytanie na polanie albo na dywanie”

Dzisiaj przedstawiamy relację z kolejnej części projektu „Czytanie na polanie albo na dywanie”, który w naszej szkole realizuje Stowarzyszenie SieDzieje. W ramach projektu czniowie klasy 6 zapraszają swoich młodszych kolegów do wspólnego poznawania literatury.Korzystając z ładnej- jesiennej pogody, klasa 1b wyszła że szkolnych ławek, by na terenie zielonym posłuchać historii o tym, jak wazna jest przyjaźń. Następnie dzieci tworzyły wielkoformatowe ilustracje za pomocą kredy.Z kolei 2b słuchała opowiadania o tym, że czasami boimy się rzeczy, których nie znamy. Uczniowie tej klasy przyznali, że dużo czytają, więc wykonali samodzielnie zakładki do książek.Wszystkie niezbędne do realizacji projektu materiały (dywan, panele akustyczne, koce, namiot, artykuły plastyczne i – oczywiście – książki) zostały zakupione w ramach programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce, Fundacja Arts oraz Gmina i Miasto Dobczyce

Zakodowana Kraina Przygód Zosi

Kolejne zadanie w ramach programu Zakodowana Kraina Przygód Zosi – zaliczone. Klasa IIc Święto Dyni obchodziła wyjątkowo hucznie – dzieci poznawały rodzaje dyń, rozwiązywały interaktywne łamigłówki, tworzyły kreatywne prace plastyczne i sprawdzały, co dynia ma w środku. Zajęcia będą mieć ciąg dalszy – pozyskane własnoręcznie pestki dyni zostaną wysiane na wiosnę w szkolnym mini-warzywniku. A w listopadzie – kolejne wyzwanie.