Śniadanie daje moc

8 listopada  kolejny raz uczniowie naszej szkoły bardzo licznie dołączyli do ogólnopolskiej akcji prozdrowotnej ,,Śniadanie daje moc”, której ideą jest promowanie zdrowego odżywiania się.
W klasach młodszych w przygotowanie zdrowego śniadanka jak zawsze cenna okazała się  pomoc rodziców, którzy wykazali się kreatywnością i umiejętnościami kulinarnymi, za co serdecznie dziękujemy w imieniu wszystkich uczniów. Ze zdrowych produktów rodzice ,,wyczarowali”: warzywne, owocowe, koktajlowe, deserowe i kanapkowe pyszności, które cieszyły i wzrok i żołądek.
Starsi uczniowie zaś, wraz ze swoimi wychowawcami przygotowali zdrowe śniadanie w postaci kolorowych kanapek, sałatek, surówek oraz owocowych szaszłyków.
Wspólne przygotowanie i spożywanie zdrowego śniadania utwierdziło w przekonaniu naszych uczniów, że taka ,, bomba witaminowa” dostarcza im energię do nauki, pozwala na lepszą koncentrację podczas lekcji oraz siły do zabawy.
W wielu klasach śniadanie poprzedziły zajęcia, które miały na celu uświadomienie uczniom jak ważne jest spożywanie rano zdrowego posiłku i pamiętanie o 12 zasadach zdrowego odżywiania się oraz zasadach  savoir vivre przy stole.
Tego dnia zapach roznosił się po całej szkole. Było zdrowo, kolorowo i pysznie.
Po takim śniadaniu uczniowie nabrali dużo energii i mocy, aby sprostać szkolnym obowiązkom.
Mamy nadzieję, iż spożywanie zdrowego śniadania stanie się przyjemnym nawykiem.

Opracowała: Renata Zając