Dobczyckie czytanie legend


„O smoku wawelskim i o mądrym szewczyku” – to kolejna legenda, którą w naszej szkole przeczytał dzisiaj zebranym uczniom pan Paweł Piwowarski – prezes TKKF w Dobczycach. Dzieci w skupieniu i z dużym zaciekawieniem słuchały być może znanej już im legendy z książki Jana Adamczewskiego „Legendy starego Krakowa”. Na koniec spotkania uczniowie zadawali panu Piwowarskiemu wiele pytań. Nasz gość podzielił się z nami swoimi zainteresowaniami, opowiedział jak działa i czym się zajmuje w Dobczycach TKKF. Wspomniał, że pisze wiersze i napomknął o swoim synu Jakubie, który jest wielokrotnym Mistrzem Polski w gimnastyce sportowej. Pani dyrektor Mariola Grandys przedstawiając naszego gościa, wspomniała uczniom o funkcji Radnego, jaką sprawuje pan Paweł. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, pan Piwowarski zachęcił młodzież do uprawiania sportu, korzystania z różnych sekcji sportowych, które działają w TKKF Dobczyce oraz do czytania książek. Serdecznie dziękujemy panu Pawłowi za przybycie, przybliżenie naszym uczniom kolejnej, polskiej legendy oraz poświęcenie swojego wolnego czasu.

U. Ciapa