Szczególny gość w SP nr 1 w Dobczycach!

W dniu dzisiejszym zawitał do naszej szkoły szczególny gość – pani Barbara Myczkowska-Hankus, autorka książki „Legendy i podania ziemi dobczyckiej”, z której to już od 5 miesięcy czytane są naszym uczniom dobczyckie legendy. Na twarzach dzieci pojawiło się zdziwienie, byli mile zaskoczeni taką niespodzianką. Pani Barbara przeczytała zebranym uczniom klas I-III jedną ze swoich legend „O zaczarowanym kociołku”. Na początku nasz gość wytłumaczył uczniom znaczenie niektórych słów, które przewijały się we wspomnianej legendzie, tj. kociołek, przyzba czy spyrka. Na koniec uczniowie zadawali pani Barbarze wiele ciekawych pytań dotyczących nie tylko przeczytanej legendy, ale również życia prywatnego. Pytano ile napisała książek, czy lubi czytać, rozwiązywać krzyżówki lub czy umie grać w szachy? Nasz gość odpowiedział na wszystkie pytania twierdząco i tym samym zanaczył, że wszystkie te rzeczy doskonalą pamięć i rozwijają umysł. Pani Barbara oczywiście zachęciła wszystkich do czytania książek, poznawania lokalnych tradycji i legend, a na pożegnanie otrzymała gromkie brawa i serdeczne podziękowania za przybycie i poświęcenie swojego czasu. Było nam bardzo miło gościć panią Basię w progach naszej szkoły! U. Ciapa