Małopolskie Zawody  Pierwszej Pomocy

06.06.2018r. uczniowie z naszej szkoły stanęli na podium w zorganizowanych po raz pierwszy Mistrzostwach Małych Ratowników przez Krakowskie Pogotowie Ratunkowe:

• II miejsce i puchar Marszałka Województwa Małopolskiego zdobył zespoł 1 w składzie:  Alicja Ciętak 5a, Kacper Widła 5a, Wojciech Wolicki 7a.
  • III miejsce i puchar dyrektora Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego zdobył zespół 2 w składzie: Weronika Palonek 6b, Leon Łukaszewski 6b, Gabriela Murzyn 5b.

Finał konkursu rozegrany został 6 czerwca podczas Dnia Otwartego Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. W zawodach brały udział 2 zespoły z naszej Szkoły, ktre wyłonione zostały w pierwszym etapie konkursu po zaprezentowaniu filmów na temat: „Wypadki w szkole, w parku i na boisku – udzielanie pierwszej pomocy”. Zawody zorganizowane zostały na wzór profesjonalnych mistrzostw w ratownictwie medycznym i składały się z  części teoretycznej w postaci testu oraz kilku zadań praktycznych. Mistrzostwa Małych Ratowników to konkurs, w którym uczniowie klas 5,6,7 z różnych szkół województwa małopolskiego mieli okazję sprawdzenia swojej wiedzy oraz umiejętności praktycznych z zakresu pierwszej pomocy.

Czekając na wyniki konkursu uczestnicy  zapoznali się z najnowocześniejszym sprzętem ratowniczym, zwiedzili specjalistyczne ambulanse, a także elektroniczny system zarządzenia karetkami w Małopolsce. Była też okazja, aby poznać historię pierwszego pogotowia ratunkowego w Polsce, które tego dnia obchodziły 127 rocznicę powstania. Na koniec zawodnicy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia na tle starych ambulansów – eksponatów z Muzeum Ratownictwa w Krakowie.

Laureatom gratulujemy i życzymy  dalszych sukcesów.

Opiekunowie: p.Renata Ciętak i p. Elżbieta Olech