Japonia w dwóch odsłonach

JAPONIA W DWÓCH ODSŁONACH.

Uczniowie klas drugich naszej szkoły w październiku odwiedzili Centrum Sztuki Japońskiej w Krakowie. Tam najpierw oglądnęli ciekawy film przybliżający ten niezwykły kraj, a potem brali udział w warsztatach. Pierwszy pozwolił poznać jeszcze dokładniej sztukę orgiami.  Powstały na nim ciekawe prace: np. pies, samuraj i inne. Na drugim uczniowie poznawali trudną sztukę pisania znaków japońskich i ich znaczenie. Było to niezwykle interesujące, czasem trudne ale wszyscy wspaniale poradzili sobie z tym zadaniem. Ciekawym doświadczeniem była również degustacja japońskiej herbaty oraz sushi.  Były to niecodzienne smaki i nie wszyscy je polubili. Na koniec pobytu uczniowie jeszcze zobaczyli  wystawę, która pokazywała Japonię w różnych odsłonach. Wszystkie dzieci były bardzo zadowolone z wycieczki i zdobyły wiele nowych informacji.

Z kolei  6 XII wszyscy chętni uczniowie naszej szkoły zetknęli się z krajem kwitnącej wiśni /drugoklasiści po raz drugi/ na spotkaniu z podróżnikiem.  Było wiele nowych  informacji i ciekawostek, które jeszcze bardzie pomogły  wszystkim poznać ten egzotyczny zakątek ziemi. Bardzo się nam podobało. Grażyna Pudlik